Як побороти корупцію в Україні

Протягом останніх трьох років в Україні невпинно починає зростати корупція, яка вже охопила всі сфери суспільної діяльності, проте основною ареною процвітання корупції є державні установи.  На сьогоднішній день є загально відомо, що корупція – є основною проблемою сучасності Української держави.

Про це свідчать показники корупції в Україні отримала 2,3 бали та посіла 152-е місце за рівнем корупції серед 182 країн світу в рейтингу за 2011 рік, що показує  про зростання корупції в нашій державі.

Відповідно до дослідження Transparency International результат, який є нижчим ніж 3 балів є "ганьбою для нації" та показником її відсталості від демократії. Згідно з доповіддю міжнародної неурядової організації Transparency International, яка базується в Берліні, за рік Україна втратила 18 позицій, опустившись зі 134-го на 152-е місце. Сусідами України за списком стали Таджикистан, Центральноафриканська республіка, Уганда і Конго. Росія і Білорусь розмістилися на 143-й позиції.

Україні необхідно брати приклад з трійки найменш корумпованих країн увійшли Нова Зеландія, Данія і Фінляндія.

Як що відстежити вже  рівень зростання корупції в Україні, то 2006 році Україна мала оцінку в 2,8 бали і займала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009-му з результатом в 2,2 бали України вже опинилася на 146-153 місці серед 180 країн, відповідно до вище наведених показників у країна падає у прірву корупції, яку згодом буде важко викорінити.

Сьогодні постала нагальна проблема щодо суттєвого удосконалення чинного антикорупційного законодавства України, зокрема законів України: “Проорганізаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, “Про боротьбу з корупцією”, “Про державну службу в Україні”. В установленому порядку необхідно внести також зміни до Конституції України та Закону України “Про статус народного депутата України” щодо скасування депутатської недоторканості. Крім розробки та вжиття заходів стратегічного характеру, спрямованих на приборкання корупції, необхідно вже зараз здійснити конкретні кроки у цьому напрямі, які залежать від ефективності діяльності центральних та місцевих органів влади. Передусім, у цій справі основою повинно стати системне реформування правоохоронних органів та здійснення судової реформи.

Тому вже сьогодні всі державні і громадські організації, установи в компетенцію яких входить попередження корупційних дій, повинні застосовувати нові заходи по боротьбі з корупцією, застосування таких заходів буде запорукою на шляху до побудови демократичної держави. Зараз актуальним питанням є впровадження нових правових норм по боротьбі з корупцією, застосування нових механізмів попередження корупції.  

Подолання корупції в Україні буде важливим кроком на шляху до Єдиного Європейського простору, що дасть у майбутньому Україні розвиватися як соціальній та правовій державі.

 

Соціальний захист громадян