Юридичні клініки матимуть не лише обов’язки, а й права

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект (№9525), яким планується надати юридичним клінікам статус суб’єктів надання первинної та вторинної юридичної допомоги.

Це свідчить про те, що юрклініки матимуть значно ширше коло прав, які передбачені Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

А саме – стане можливим здійснювати захист при проведенні досудового слідства, розгляданні кримінальної справи в суді, участь у розгляді справ про адміністративні правопорушення, на ознайомлення з необхідними документами в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях.

Окрім цього, зміна статусу передбачає те, що розгляд справ триватиме 30 днів після звернення (зараз юридична допомога має надаватись одразу при зверненні). Не менш цікавим є і питання стосовно зміни джерела фінансування таких установ.

На сьогодні юридичні клініки утримуються за рахунок вищих навчальних закладів, до яких вони прикріплені як окремий підрозділ, або ж з благодійних внесків, грантів тощо.

А планується виділення коштів на їх утримання з державного та міського бюджетів. Що ж, керівництво університетів навряд чи засмутиться з такої звістки, але чи є кошти в бюджеті ще й на такі потреби? Сподіваємось, це питання буде врегульовано, адже всім відомо як воно - перебувати на «держутриманні».

 

Соціальний захист громадян