Держава допоможе вирішити «квартирне питання»

Кабміном затверджено порядок надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (Постанова Кабінету міністрів України від 30.11.2011 № 1231).

Корисним він стане не тільки тим, хто лише планує звернутись до держави за допомогою у вирішенні «квартирного питання».

Так, скористатись ним зможуть і ті особи, що уклали договори  про будівництво житла із забудовниками до 1 липня 2011 р. та кошти, яких вже інвестовані в об'єкти, будівництво яких, в порушення умов таких договорів, не розпочато, або порушено строки прийняття об'єктів в експлуатацію не менше ніж на дев'ять місяців. 

Порядок визначає механізм надання пільгового кредиту, передумови для того, щоб його отримати, необхідний перелік документів для цього, а також черговість їх надання (кредитів). Загалом, документ містить чимало корисної інформації і стане у нагоді тим, хто планує звернутись по допомогу до держави з приводу кредитування. Звісно, за умови, що певна частина від вартості житла вже є в наявності (розмір її також зазначено в Постанові).

Але чи стане від появи чергового нормативного документа легше отримати кошти на придбання помешкання? Адже певний порядок цієї процедури існував і до цього моменту, тож не варто розраховувати на те, що тепер щось істотно змінилось. Постанова лише узагальнює в собі деякі основні канони державного кредитування.

 

Соціальний захист громадян