Чорнобильці не планують здаватися

Чорнобильці продовжують голодувати під стінами Кабміну, вимагаючи соціальних виплат. Натомість влада, розуміючи, що обіцянки вже не працюють, шукає нові методи для «відлякування» пільговиків. Серед таких – перевірка чорнобильських посвідчень і перегляд законодавчої бази.

Безстрокова голодовка чорнобильців в Маріїнському парку напроти Кабміну триває й досі. Чорнобильці не планують здавати свої позиції, допоки не отримають свої законі пенсії.

Нагадаємо, що напередодні Уряд України планував урізати пільги ветеранам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Це викликало хвилю масових мітингів, яка не вщухає й досі. Чорнобильці вимагають від влади свої законні гроші. Але, Уряд, здається, і не планує здійснювати виплати. Розуміючи, що захиститися парканом вже не вдасться, народні обранці почали встромляти палиці в колеса тим таки пікетуючим.

Віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тигіпко заявив, що Уряд України планує провести перевірку списків чорнобильців, які користуються державними пільгами. На думку Тигіпко, сьогодні значна кількість посвідчень пільговиків є підробленими. А тому міністр побоюється, що виплати пільг стануть ні чим іншим, як  вдало спланованим кроком шахраїв.   

Його підтримує Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Про наміри переглянути законодавчу базу про соціальні пільги він заявив 2 грудня на розширеному засіданні консультативної ради з питань місцевого самоуправління. Окрім того, Литвин вважає акції протестуючих біля будівель органів державної влади ні чим іншим, як спланованим кроком опозиційних сил.

Голова Уряду Микола Азаров, будучи повністю солідарним зі своїми колегами, також є прибічником того, що «чорнобильські» акції сьогодні – це штучно створене явище. Голова Уряду заявив: «По-перше, вони не масові, по-друге -  добре сплановані. Вони (протестуючі) знають, чого прагнуть, маючи на руках рішення суду… на виплату компенсації у розмірі 500-600 тис. грн….».

Звісно, не може не тішити те, що українські господарі життя таки знайшли спільну мову між собою. Але зовсім не тішить те, що народні обранці досягли солідарності в опозиційних думках до власного народу. Поки політики у Верховній Раді та Уряді намагаються виявити звідкіля ростуть ноги в «чорнобильських» мітингуючих і переходять від тактики захисту в напад, в акцій протесту  помирають ні в чому не повинні ліквідатори, які так і не дочекалися своєї пенсій. Постає питання:  невже шахраї, якими, на думку влади, є сьогоднішні чорнобильці під Кабміном, будуть полишати своє життя за так і не отриманні копійки у мітингах?

 

Соціальний захист громадян