Діти зможуть відсудити у батьків гроші на навчання

Повнолітні діти незабаром зможуть вимагати від батьків більше грошей. Народні обранці пропонують доповнити Сімейний кодекс України новими нормами про додаткові витрати на повнолітніх дітей, які продовжують навчаються у навчальних закладах.

Відповідний законопроект внесено на розгляд до Верховної Ради України. 

Як вбачається з пояснювальної записки до законопроекту, прийняття цього закону надасть можливість повнолітнім дітям, які не досягли двадцяти трьох років і до яких батьки, або один з батьків проявляють байдужість щодо отримання ними професійної освіти, зможуть самостійно звернутися до одного або до обох батьків з позовами до суду щодо стягнення з таких батьків коштів на навчання у вищому навчальному закладі.

Крім того, непоодинокі випадки, коли за навчання повнолітніх дітей сплачує тільки той з батьків, з якими проживають повнолітні діти. Як правило, це - мати. Отже, увесь тягар надання освіти для отримання повнолітніми дітьми спеціальності у вищому навчальному закладі покладений на матір, а батько залишається осторонь проблеми.

У тому випадку, коли матір намагається надати вищу освіту двом і більше повнолітнім дітям, - це може стати непосильним тягарем та поставити таку сім'ю у скрутне становище.

Такий стан справ є негативним прикладом щодо виховання відповідальності по відношенню до сімейних стосунків у юнаків, майбутніх батьків, які повинні бути, незалежно від стосунків з матір'ю, прикладом чоловічих якостей, відповідальні перед дітьми, сім'єю.

Тому, як стверджують автори законопроекту, запропонована проектом закону норма буде сприяти вихованню відповідальності у батьків, зокрема у того з батьків, хто не проживає із повнолітньою дитиною, надасть можливість встановити справедливість по відношенню до того з батьків, якому не байдуже майбутнє своїх повнолітніх дітей та надасть можливість повнолітнім дітям отримувати вищу освіту.

 

Соціальний захист громадян