За незаконний обіг наркотиків зменшили покарання

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 04 листопада 2011 року № 4016-VI, яким внесено зміни до статті 306 Кримінального кодексу України.

Відтепер за  використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів передбачається відповідальність від семи до дванадцяти років позбавлення волі (решта санкцій незмінні).

Внесення зазначених змін було зумовлено виправленням технічної помилки, що сталась під час роздруківки остаточної редакції прийнятого Верховною Радою України 06 жовтня 2011 року Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів".

Така технічна помилка привела до того, що склалась парадоксальна ситуація, коли міра покарання, передбачена частиною першою статті 306 Кримінального кодексу України, є більш суворою, ніж міра покарання, передбачена частиною другою цієї ж статті. До того ж, Кримінальним кодексом України (частина друга статті 63) передбачено, що позбавлення волі в Україні встановлюється на строк від одного до п'ятнадцяти років, тобто частина перша статті 306, в редакції прийнятого 6 жовтня 2011 року Закону, не узгоджується із частиною другою статті 63 Кримінального кодексу України.

Соціальний захист громадян