Виробників фальсифікованих ліків посадять до в’язниці

Ні для не секрет, що виробництво і розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів створює загрозу для життя та здоров’я населення України, при цьому наносяться значні збитки легальним виробникам фармацевтичної продукції та державному бюджету.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ), у розвинених країнах відсоток фальсифікату становить близько 10 %, а в країнах третього світу – половину всіх лікарських засобів. В Україні, за різними версіями, продається до 50 % підроблених ліків.

За даними ВОЗ найбільша кількість підробок становлять це антибіотики (42 %) та психотропні речовини (18 % ).

При цьому, в Україні на законодавчому рівні раніше не було визначено поняття «фальсифіковані лікарські засоби» і була відсутня кримінальна відповідальність за виготовлення та розповсюдження фальсифікованих лікарських препаратів, що було по суті «зеленим світлом» для виробників фальсифікату. 

У зв’язку з цим, Верховною Радою України було прийнято закон, яким на законодавчому рівні нарешті встановлено визначення терміну «фальсифіковані лікарські засоби» та запроваджено кримінальну та адміністративну відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих лікарських засобів.

На думку народних обранців внесенні зміни в цілому мають зробити економічно не вигідним виробництво та збут фальсифікованих лікарських засобів і спонукати винних у таких діях осіб відмовитися від подальшої злочинної діяльності, а громадяни України будуть забезпечені життєво необхідними, якісними та ефективними ліками, знизиться ризик заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок вживання фальсифікованих ліків.

 

Соціальний захист громадян