Здати дитину в дитсадок можна без щеплення

Все більше батьків в наш час переймаються вічним гамлетівським питанням: щеплювати свою дитину чи не щеплювати. У чималій низці законів та підзаконних актів йдеться про те, що дітям, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень.

Та чи дійсно можливо здати свою дитину до дитячого садку без щепленням?

Сьогодні, 28 жовтня 2011 року, стало відомо, що відмовитись робити своїй дитині щеплення та, більш того, здати її в такому випадку до дитсадку можливо.

Відповідні роз’яснення, в листі від 25.05.2011 р. N 1/9-389, надало Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, посилаючись на ст. 53 Конституції України, в якій йдеться про те, що кожен має право на освіту. Посадовці стверджують, що питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України № 434 29.11.2002 та Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу.

Отже, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України.

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов'язаний прийняти дитину до закладу.

 

Соціальний захист громадян