Як дипломати обмінюють валюту в Україні

Від валютного безглуздя в Україні страждають не тільки прості громадяни, а й ряд державних організацій. Зокрема Міністерство закордонних справ, яке тісно співпрацює, а відтак  змушене захищати інтереси представників іноземних дипломатичних представництв, що акредитовані в Україні.

Міністерство переймається питанням щодо порядку проведення валютно-обмінних операцій представникам таких іноземних дипломатичних представництв.

З подібним питанням Міністерство звернулося за відповідними роз’ясненнями до Національного банку України.

Національний банк в своєму листі від 24.10.2011 р. № 29-113/8471-12608 повідомив, що представники дипломатичного корпусу в Україні можуть здійснювати валютно-обмінні операції, в тому числі за умови пред'явлення акредитаційних карток, виданих Міністерством закордонних справ України. Копія акредитаційної картки залишається в документах дня.

Разом з тим посадовці Нацбанку ще раз наголосили на тому, що всі учасники валютно-обмінних операцій на території України зобов’язані неухильно дотримуватись вимог Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502.

При цьому, здійснення сканування документів, що посвідчують особу, в тому числі акредитаційних карток, не допускається.

 

Соціальний захист громадян