Без паспорту валюту не купиш та не продаси

Сьогодні українське суспільство залишається у стані валютно-обмінного колапсу. Чому нам заборонили обмінювати валюту і як довго це триватиме ніхто пояснити не може. Подейкують, що самі можновладці дивуються такому рішенню Національного банку.

Та попри це сьогодні 25 жовтня 2011 року стало відомо, що Національний банк України, з метою спрощення порядку здійснення валютно-обмінних операцій для фізичних осіб, відкоригував правила та вніс постановою Правління Національного банку України від 11.10.2011 № 364, зміни до діючої процедури здійснення операцій з купівлі-продажу валют.

Купівля валюти банком (фінансовою установою) на суму до 150 тис. грн. здійснюватиметься за умови пред'явлення клієнтом (резидентом чи нерезидентом) будь-якого документа, що посвідчує особу. У квитанції будуть зазначатися лише дані ідентифікації клієнта, який здійснив продаж іноземної валюти.

Копіювання сторінок документа, що посвідчує особу клієнта, в цьому випадку забороняється.

Продаж готівкової іноземної валюти банками (фінансовими установами) одній особі в один операційний день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 150 тис. грн., здійснюватиметься за умови пред'явлення клієнтом документу, що засвідчує особу та підтверджує його резидентність.

До того ж касир банку (фінансової установи), перевіривши резидентність клієнта, зобов'язаний заповнити відповідну квитанцію про здійснення валютообмінної операції та забезпечити збереження копій сторінок документа, на підставі якого проведена ідентифікація особи. Ці копії засвідчуються відбитком штампа каси банку (фінансової установи), пункту обміну валюти.

Дані про особу, отримані у процесі обслуговування клієнтів під час здійснення валютно-обмінних операцій, є банківською таємницею з відповідним режимом їх зберігання, передбаченим главою 10 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Проте слід зазначити, що ці зміни є тимчасовим заходом спрощення правил порядку валютообмінних операцій та діятимуть з 28.10.2011р. до 01.09.2012р.

 

Соціальний захист громадян