Вразі алкогольного сп’яніння лікарняний теж оплачують

Актуальним питанням в нашій країні залишається оплата лікарняних. Всім давно відомо, що за загальним правилом листок непрацездатності не оплачується, якщо постраждала особа перебувала в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

І назва цьому правилу «п. 5 ст. 36 Закону Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності № 2240». Та чи завжди кілька випитих крапель алкоголю або алкоголю містких напоїв впливає на наш стан та травматизм.

Сьогодні стала відома думка Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, того самого органу, який оплачує ці самі лікарняні.

Спеціалісти Фонду роз’яснюють, що рішення про призначення виплати згідно лікарняного, виносить комісія по соціальному страхування, яка створюється на кожному підприємстві в обов’язковому порядку. Саме вона і повинна віднайти той самий причинно-наслідковий зв'язок між алкогольним сп’янінням та травмою. 

Якщо ж травма не пов’язана з алкогольним сп’янінням, стверджують посадовці, то такі лікарняні листки оплачуються на загальних підставах.

 

Соціальний захист громадян