ПФУ змінює систему нарахування єдиного соціального внеску

Набрала чинності постанова ПФУ "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до змін фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами і отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи сплачуватимуть єдиний соціальний внесок лише на добровільній основі.

Постановою також встановлено, що при застосуванні штрафів за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за кожний період.

Крім того, види діяльності підприємців тепер підтверджуються не свідоцтвами про державну реєстрацію, а витягами з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Останнім часом рідко вдається прочитати щось позитивне у водоспаді реформ, що обвалились на нас без нашої згоди. Так що насолоджуємось державною турботою про малий та середній бізнес.

 

Соціальний захист громадян