Відповідальність за дефект продукції переклали на плечі виробника

17 вересня, набув чинності Закон "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції", що регулює питання відповідальності за шкоду, завдану споживачеві внаслідок дефекту продукції, введеної в обіг в Україну. Їм скорочено перелік відповідальних осіб за завдання шкоди споживачеві , обмежившись фактично виробником продукції. 

Якщо раніше відповідальність за нанесення дефектним товарів споживачу збитку покладалася як на виробника, так і на продавця, то тепер за шкоду, заподіяну внаслідок дефекту в продукції, відповідає її виробник. При цьому на продавця може бути покладена відповідальність лише в тому випадку, якщо він протягом 30 днів не повідомить потерпілому найменування та місцезнаходження виробника або особи, яка йому цю продукцію.

Відповідно до Закону продукція є дефектною, якщо вона не відповідає рівню безпеки, на яку споживач або користувач має право розраховувати виходячи з усіх обставин, зокрема пов'язаних з розробленням, виробництвом, обігом, транспортуванням, зберіганням, встановленням, технічним обслуговуванням, споживанням, використанням, знищенням (утилізацією, переробкою) цієї продукції, а також наданням застережень та іншої інформації про таку продукцію, у тому числі:

1) представлення продукції споживачеві або користувачеві, включаючи її вигляд, склад, упаковку, маркування та іншу інформацію про продукцію, її споживання, використання та знищення (утилізацію, переробку);

2) використання продукції, яке обґрунтовано можна передбачити;

3) час, коли продукцію було введено в обіг.

Згідно закону продукція не може вважатися такою, що має дефект, лише з тієї причини, що після її введення в обіг було введено в обіг продукцію кращої якості.

 

 

 

 

 

Соціальний захист громадян