Комісію в банкоматах скасують

Всі ми вміємо користуватися пластиковими картками і всі ми можемо з впевненістю сказати де знаходиться найближчий від дому чи від роботи банкомат, карткою якого ми користуємося. Чому так?

Ми проводимо вільний від роботи час в пошуках все нових і нових банкоматів улюбленого банку чи щодня відслідковуємо топографічні зміни нашого міста? Очевидно що ні. Ми змушені запам’ятовувати розміщення банкоматів, обслуговуючих нас банків. Оскільки знявши готівку в будь-якому найближчому банкоматі ми ризикуємо втрати свої чесно зароблені кошти. Причина тому комісія банку, інколи просто величезна.  

Це питання очевидно стурбувало і сильних світу цього. Так як у Верховній Раді з’явився проект від 03.08.2011 № 9045, яким пропонується внести зміни до Закону України «Про банки та банківську діяльність», відповідно до яких банкам забороняється стягувати з клієнтів комісійну винагороду при знятті готівкових коштів з банківських платіжних карток в межах власних коштів клієнта в банкоматах банку-емітента та інших банків на території України.

На сьогоднішній день Норми Закону України «Про банки та банківську діяльність» в чинній редакції не регулюють встановлення комісії при знятті коштів через банкомат. Залежно від банку комісія за одну транзакцію складає до 1,5% від суми знятих коштів. Економічна доцільність такої комісії необґрунтована і часто виглядає сумнівною.

Така практика не лише створює непорозуміння між банком та його клієнтом, а й суттєво підриває у громадян мотивацію до користування банківськими картками та електронними розрахунками.

У світі є цілий ряд країн - Швеція, Ірландія, Нідерланди, - які успішно обмежили або заборонили стягнення комісії при знятті коштів через банкомат «чужого» банку.

Даний законопроект знімає штучні перешкоди для користування банкоматами і створює довгострокові переваги для розвитку банківської системи в Україні.

Для громадян України законопроект має зробити користування банкоматами зручнішим та вигіднішим. Він має припинити практику встановлення надвисокої комісії на зняття готівки в банкоматах України.

Реалізація законопроекту не вплине на доходну та видаткову частини Державного бюджету України. Проте суттєво зменшить захмарні прибутки банків. Але оскільки поправка не регламентує інші тарифи банків, витрати на підтримку банківської мережі можуть бути покриті через підвищення тарифів на обслуговування платіжних карток та в межах так званих «зарплатних проектів». Ці види тарифів є прозорішими, зрозумілішими для клієнтів.

Законопроект зробить банківську систему в цілому і користування банкоматами зокрема значно привабливішими для українських громадян. У середньо- та довгостроковій перспективі це має сприяти розвитку банківського сектору та української економіки в цілому.

 

Соціальний захист громадян

 

{social}