Додаткові відпустки для чорнобильців

Поговоримо про права чорнобильців, а саме про їх право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Не секрет, що відповідно до пункту 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорій 1 та 2, державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання вищевказаної додаткової відпустки.

Цей факти загальновідомий та не обговорюється. Та як бути з чорнобильцями, які крім основного місця роботи працюють ще й за сумісництвом. Адже відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Чи надається їм додаткова оплачувана відпустка ще й за сумісництвом?

Відповідь на це питання надало Міністерство соціальної політики України у своєму листі від 18.05.2011 р. N 164/13/116-11. Посадові особи вказаного міністерства стверджують, що зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України "Про відпустки", відповідно на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначена Законом як пільга та компенсація. На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.

Оплата додаткової відпустки громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тривалістю 16 календарних днів, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам, тобто ця відпустка може бути оплачена працівнику за рахунок коштів державного бюджету лише один раз протягом відповідного календарного року.

А тому не вбачається підстав надавати дану додаткову відпустку на роботі за сумісництвом.

Такі от реалії сьогодення. І тут вже не можна звинувачувати владу за антисоціальну політику. Все справедливо, а головне логічно.

 

Соціальний захист громадян

 

{social}