Як повернути втрачені установчі документи

Про це повідав Держкомпідприємництва у своєму листі від 09.06.2011 N 5201, при цьому спираючись  на роз'яснення МВС, надане йому з даного питання. Як роз'яснили Держкомпідприємництву в Міністерстві, порядок прийому, реєстрації та розгляду заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються, визначений наказом МВС від 14.04.2006 N 400.

Згідно з цим документом незалежно від способу надходження заяв та повідомлень про злочини всі вони реєструються тільки в черговій частині органу внутрішніх справ. Якщо вони надійшли при особистому зверненні заявника, то одночасно з його реєстрацією в черговій частині оперативний черговий оформляє талон-повідомлення і видає його заявнику.

Заявник письмово повідомляється про прийняте рішення. До прийняття рішення заявник за його заявою може отримати довідку про те, що він звертався до органу внутрішніх справ із зазначенням, з якого саме приводу. Правда, форма та порядок видачі довідки про реєстрацію заяви про втрату оригіналів установчих документів нормативно-правовими актами МВС України не передбачені. 

Таким чином, як отримувати довідку про втрату оригіналів установчих документів, до кінця неясно. Судячи з листа, замість неї необхідно отримувати довідку про те, що звернення до органів МВС з приводу втрати документів було. Правда, така довідка видається при реєстрації заяв і повідомлень про злочини (втрата далеко не завжди пов'язана із злочином), а тому проблеми з її отриманням цілком вірогідні. Нагадаємо, що таку довідку (а точніше довідка про втрату оригіналів установчих документів) разом із заявою про втрату оригіналів установчих документів і документом, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціальному друкованому ЗМІ повідомлення про таку втрату, необхідно подавати при втраті оригіналів установчих документів згідно з ч. 15 ст. 19 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

 

{social}