Українці отримають безкоштовну юридичну допомогу

безкоштовна юридична допомогаВ 60-х роках ХХ століття в США існував рух за створення державної установи, яка б надавала безкоштовну юридичну допомогу громадянам сполучених штатів. І вони вибороли свої права. Подібні організації були створені у Великій Британії та в ряді європейських країн.

В Україні такого руху ніколи не було. За часів комуністичної влади ніяких рухів не існували. Та й навіщо людям з утопічним майбутнім юридична консультація. Ми всі довіряли партії, яка ленінськими кроками вела нас до комунізму. А після здобуття незалежності всі юридичні питання вирішувались бандитськими погромами та спаленими кіосками.

І лише зараз українці згадали про юриспруденцію та свої права. Не чекаючи рухів за свої права держава потурбувалась про юридичний захист своїх громадян.

Так, вступив в силу Закон "Про безоплатну правову допомогу". Він розділяє правову допомогу на первинну і вторинну.

Згідно з документом правова допомога поділяється на первинну і вторинну. Первинна буде повністю або частково оплачуватися за рахунок державного та місцевого бюджетів. Вона включає надання правової інформації, консультацій, складання документів правового характеру (але не процесуальних), допомога в доступі до вторинної допомоги та медіації. Її надаватимуть органи виконавчої та місцевої влади, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи.

Вторинна правова допомога включає захист від обвинувачення, представництво інтересів окремих категорій осіб в судах, складання процесуальних документів. Її надаватимуть центри з надання вторинної правової допомоги, а також адвокати, що включені до Реєстру та ті, що надають безкоштовну допомогу на постійній основі за контрактом та тимчасово за договором.

Звертаємо увагу, що розділ III Закону буде вступати в дію поетапно після початку діяльності центрів надання безоплатної вторинної допомоги, а пп. 1 - 4 і п. 7 розділу VI "Прикінцевих та перехідних положень" вступлять в дію з 1 січня 2013 року.

 

Соціальний захист громадян

 

{social}