Працювати адвокатом та нотаріусом стане легше

адвокатДля створення сприятливих умов для заняття адвокатською та нотаріальною діяльністю уряд пропонує виключити з переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності свідоцтва про право на заняття адвокатською та нотаріальною діяльністю. Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідний проект закону, розроблений Міністерством юстиції, ухвалено на засіданні уряду 6 липня.

Такі зміни пропонується внести з огляду на те, що ні адвокатська, ні нотаріальна діяльність не може вважатися господарською діяльністю. 

Адвокати, відповідно до Конституції України та Закону "Про адвокатуру", повинні сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу. Рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або про відмову у видачі свідоцтва приймається атестаційною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Крім того, відповідно до Закону України "Про нотаріат", нотаріальна діяльність полягає у вчиненні нотаріусами нотаріальних дій. Статтею 3 зазначеного Закону передбачено, що нотаріус не може займатися, зокрема, підприємницькою діяльністю. Нотаріус не є суб'єктом господарської діяльності, тому свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю не може вважатися документом дозвільного характеру у значенні, наведеному в Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Разом з тим особливістю документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності є те, що вони видаються суб'єктам господарювання для провадження ними господарської діяльності. З огляду на це Кабмін пропонує привести перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності у відповідність до вимог Конституції та законів України. 

{social}