Мамочки отримають путівки та подарунки

відпустка по догляду за дитиноюУ світлі останніх, неприємних для українців, подій, пов’язаних з реформуванням законодавства все ж таки проскакують інколи веселі нотки суворої законодавчої симфонії.

Однією з таких ноток стало прийняття правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Постанови про надання соціальних послуг особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку від 16 липня 2011 року № 41.

Відтепер враховуючи, що особи, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку продовжують знаходитися у трудових відносинах з роботодавцем і є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням матимуть право на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Під соціальними послугами Фонд має на увазі отримання путівок на санаторно-курортне лікування та подарунків до новорічних свят.

А тепер знову до реальностей сьогодення. Як ми знаємо, період перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховувався до страхового стажу відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону № 2240 в редакції, що діяла до 01.01.2011 року.

З 1 січня 2011 року Фонд переглянув свою позицію та надав роз’яснення в листі від 04.05.2011 р. № 04-29-1068 зазначивши, що після 01.01.2011 року період перебування застрахованої особи у зазначеній відпустці не зараховується до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, оскільки зарахування такого періоду не визначено Законом № 2240.

 

Соціальний захист громадян

 

{social}