Банкрути нарешті отримають фінансування

БанкрутиОстаннім часом гостро стоять питання соціального страхування в цілому та оплати листків непрацездатності зокрема.

Ще одним не вирішеним до сьогодні питанням стало оплата лікарняних працівникам, проти підприємства яких порушили справу про банкрутство.

До сьогодні абзацом шостим частини 2 статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» було встановлено, що у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, повертаються до районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду, яка в подальшому забезпечує надання матеріального забезпечення застрахованим особам.

Проте от уже півроку ці самі застраховані особи не отримають обіцяних виплат, оскільки працівники Фонду не знали яким чином забезпечувати надання їм матеріального забезпечення.

На допомогу та, як висловлюється Фонд, з метою зняття соціальної напруги прийшло правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яке прийняло Постанову про надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальників-роботодавців від 16 липня 2011 року № 36.

І йдеться в ній про таке: у разі порушення провадження у справі про банкрутство страхувальника-роботодавця надання матеріального забезпечення здійснювати відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010р. №26.

Звертаючись до тексту п. 2 Порядку № 26 бачимо, що фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду, а підставою для фінансування страхувальників-роботодавці робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Ось і маємо вирішення проблеми. Хоча можливо ця відповідь Фонду утворить ще більше питань.

 

Соціальний захист громадян

 

{social}