Священиків допитувати не будуть

З метою посилення захисту прав громадян, забезпечення дотримання священнослужителями таємниці сповіді та усунення недоліків, що існують у сфері правової регламентації прав учасників кримінального процесу, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону, яким забороняється допитувати священиків з приводу інформації, отриманої ними під час сповіді. За відповідний проект змін до Кримінально-процесуального кодексу України проголосувало 236 народних обранців.

Законопроектом пропонується доповнити частину 1 статті 69 КПК пунктом 6, у якому вказується, що священнослужителі не можуть бути допитані в якості свідків з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді.

 

У діючій редакції КПК священнослужителі не можуть бути допитані як свідки в числі інших категорій, таких як адвокати, нотаріуси, лікарі, психологи в тому випадку, якщо вони не звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості.

Також законопроектом пропонується, щоб адвокати, інші особи, які мають право на надання правової допомоги, нотаріуси, лікарі, психологи, не допитувались як свідки з приводу даних, довірених їм при здійсненні професійної діяльності, у тому випадку, якщо вони не звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила ці відомості в письмовій формі.

Соціальний захист громадян