Підприємці нарешті отримають декретні

Актуальним питанням на сьогоднішній день залишається питання оплати матеріального забезпечення фізичним особам-підприємцям, в тому числі тим, хто обрав спрощену систему оподаткування або добровільно застрахованим.

Будемо чесні, це питання здебільшого турбує тих жінок-підприємців, які вже народили або от-от народять. І турбує їх одне єдине питання: коли Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виділить їм нарешті довгождану допомогу по вагітності та пологах.

 

Не для кого не секрет, що за ці, майже, п’ять місяців до органів Фонду подали заявки на отримання декретних тисячі жінок-підприємців. Деякі з них вже благополучно народили та не перший місяць насолоджуються материнськими турботами. Проте обіцяну допомогу так і не отримали.

І проблема не в тім, що Фонд соціального страхування така антисоціальна організація, що не хоче виплачувати, гарантовані державою, декретні новоспеченим мамочкам.

Проблема полягає в тому, що зі вступом в силу Закону № 2464 про єдиний соціальний внесок змінилась процедура розрахунку цих декретних. Точніше старий метод, передбачений п. 19 Порядку № 1266, для таких  жінок-підприємців використовувати вже не можна, а нового просто немає.

Стало відомо, що, переймаючись долею таких мам, а також згадавши про свої прямі обов’язки, Фонд взявся за вирішення цієї проблеми, звернувшись за допомогою до Міністерства соціальної політики України.

Фонд, в межах своєї компетенції пропонує, «при обчисленні середнього доходу для розрахунку виплат за рахунок коштів Фонду добровільно застрахованим особам застосовувати загальний принцип обчислення середнього доходу добровільно застрахованим особам, а саме пункт 14 Порядку № 1266».

Так, наприклад, особа уклала договір про добровільну участь 5 січня 2011 року, сплатила єдиний внесок з розміру мінімальної заробітної плати (941 грн.) 10 січня 2011 року у сумі 344,41 грн., а страховий випадок (вагітність та пологи) у неї настав 13 січня 2011 року.

У цьому разі необхідно визначити частину доходу, яка припадає на розрахунковий період:

941 грн. : 31 к.д. х 8 к.д. =242,8 грн.

Отже, середньоденний розмір допомоги та суму допомоги по вагітності та пологах буде розраховано наступним чином: 242,8 грн. : 8 к.д. х 126 к.д. - 3824,10 грн.

Оскільки відповідно до п. 4 постанови кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 право надавати роз'яснення щодо застосування Порядку № 1266 надано Міністерству соціальної політики України, сподіваємось вони підтримають Фонд в своєму прагненні нарешті розрахуватись з мамами-підприємцями.

 

 

Соціальний захист громадян 

{social}