Відпустка по догляду за дитиною не зараховується до страхового стажу

На думку Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, викладену в листі від 04.05.2011 N 04-29-1068, починаючи з 1 січня 2011 року період перебування застрахованої особи у  відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховується до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

  Також не враховується до страхового стажу період отримання застрахованими особами допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це пояснюється тим, що зарахування періоду перебування особи у відпустці по догляду за дитиною не передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням". А допомога по догляду за дитиною не відноситься до виплат, передбачених окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 37 цього Закону розмір допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від страхового стажу застрахованої особи.

Отже, особи, що знаходилися протягом трьох років у відпустці по догляду за дитиною, будуть мати менший розмір "лікарняних", ніж ті, хто в цей час працював.

Соціальний захист громадян 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{social}