Депутати хочуть перейменувати місто Мукачеве

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув подання Закарпатської обласної ради щодо перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на місто Мукачево.

Перейменування міста Мукачеве ініційоване його жителями у зв’язку з необхідністю виправлення помилки, яка мала місце при присвоєнні назви місту після приєднання території нинішньої Закарпатської області до складу Української РСР. За інформацією Мукачівської міської ради, після 1944 року місто отримало назву «Мукачів».

У 1947 році, з опублікуванням офіційного довідника «Українська РСР: Адміністративно-територіальний поділ», почала вживатися інша назва населеного пункту – «Мукачеве», яка використовується в офіційному обліку й до сьогодні. Разом з тим, у паспорті громадянина України та інших офіційних документах, а також у повсякденному вжитку мешканців міста переважно застосовується назва «Мукачево».

Інститут української мови НАН України вважає допустимим перейменування міста Мукачеве на Мукачево з огляду на історичну традицію утворення назв закарпатських поселень із закінченням -о та присвійним суфіксом -ов-/-ев-, що простежується в назвах низки інших населених пунктів (Завидово, Мужієво, Чинадійово).

Питання про перейменування міста Мукачеве підтримане територіальною громадою на громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Мукачівською міською та Закарпатською обласною радами.

За результатами розгляду питання Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України згідно із пунктом 29 частини першої статті 85 Конституції України перейменувати місто Мукачеве Закарпатської області на місто Мукачево, прийнявши за основу та в цілому відповідний проект Постанови.