Електронна книга: користь та небезпека

Електронна книга: користь та небезпека

 

Про важкий стан екології сказано вже багато, крім того, не менше інформації можна почути про знищення дерев, які використовуються для виробництва книжок чи інших видів видань.

Тому поява електронної книги викликала захоплення серед екологів. Але при більш детальному розгляді цього питання було виявлено, що певний відсоток шкоди наноситься й створеними електронними засобами. Оскільки утилізація подібних пристроїв стає небезпечною для навколишнього середовища.

Слід зауважити, що придбання електронної книги в деяких випадках може бути невигідною. Такий електронний пристрій буде вигідним, якщо людина в середньому прочитає понад 20 книжок, котрі нещодавно з’явились на ринку. Але у випадку, якщо більшість видань особа бере у знайомих чи друзів, або просто читає з комп’ютора, користі від електронної книги не буде. До того ж це не принесе й помітної користі навколишньому середовищу.

Крім того, часто виникає питання про те, чи можуть електронні книги замінити шкільні підручники? Сперечання з цього приводу ведуться й досі. З одного боку, це можливість зменшити вагу шкільного портфелю, а з іншого, це нанесення шкоди зору дитини. Оскільки користування такими пристроями можливе лише в добре освітлювальних приміщеннях. 

 

Соціальний захист громадян