Мобільний телефон – небезпечна необхідність

Мобільний телефон – небезпечна необхідність

 

Мобільний телефон нині найпопулярніший засіб комунікації. Перший дзвінок з мобільного було здійснено 1973 року. Не зважаючи на те, що тоді він важив близько двох кілограмів и міг працювати лише 35 хвилин, все ж цьому пристрою судилося стати найважливішим досягненням ХХ століття.

Сучасні телефони значно відрізняються від перших моделей не тільки розміром і вагою, але й багатофункціональністю. Сьогодні лише в Україні користувачами мобільного зв’язку є понад 56 мільйонів осіб, а кількість мобільних операторів нараховує десятки.

Звичайно кожен знає про переваги такого засобу комунікації, тому все частіше людина не може обійтися й одного дня без цього маленького помічника. Сучасні психологи ведуть дослідження такого явища, як залежність від мобільного телефону. Термін який би позначав цей вид залежності ще не визначений, але все ж фахівці схвильовані тим, що залежна людина відчуває сильне занепокоєння, роздратованість, а в деяких випадках і паніку якщо не може скористатися телефоном. Але яку ще небезпеку приховує в собі цей пристрій?

Вже протягом багатьох років науковці стверджують, що мобільний телефон негативно впливає на мозок. В той же час, ці дослідження часто суперечать одні одним, незважаючи на те, що в експериментах бере участь значна кількість людей. Найбільш поширеною стала думка про те, що телефон в змозі викликати пухлини мозку, інші фахівці стверджують, що він може стати причиною й інших важких захворювань. Але, наприклад, у 2007 році вчені у Швеції провели дослідження, котре тривало близько 20 років, в результаті не було доведено, що телефон здатен викликати важкі захворювання. Все ж, ці дослідження тривають і досі.

Не зважаючи на те, що вчені не змогли дійти згоди стосовно того як впливає телефон на мозок людини, фахівці одноголосно стверджують, що мобільний негативно впливає на слух. Виявлено, що тривале використання телефону призводить до звужування судин розташованих біля вуха.

Не менш руйнівний вплив здійснює мобільний і на зір. Оскільки під час користування Інтернетом чи набору смс-повідомлення очі людини страждають від миготіння дисплею.

Незважаючи на всі ці загрози, використання мобільного зв’язку є неминучим для більшості населення. Але що слід зробити для того, щоб зменшити загрозу?

Фахівці радять дотримуватися наступних порад:

1. Тримати телефон в сумці, а не в карманах одягу.
2. Якомога частіше використовувати гарнітуру, але якщо це не зручно, прикладайте телефон до вуха лише після з’єднання з абонентом.
3. Не слід користуватися мобільним у невеликих закритих приміщеннях (ліфті, гаражі тощо) оскільки для покращення зв’язку телефон здійснює більше випромінювання.  

 

Соціальний захист громадян