Інтернет церква: за та проти

Інтернет церква: за та проти

 

Нині Інтернет по справжньому охопив усі сфери життя суспільства. Вже не вважається новим таке явище як Інтернет-церква, але все ж, її поява викликає суперечне ставлення як у звичайних людей, так і у священослужителів.

Слід відзначити, що перші такі церкви мали на меті лише ознайомлення відвідувачів з правилами поводження в храмі, його історією, святими, відомостями щодо внесення пожертв. Але тепер Інтернет-церкви надають користувачам мережі різноманітні послуги. В першу чергу, це можливість прочитати тексти релігійних книг, задати питання священослужителю чи продивитися останні новини на форумі. Цікавим нововведенням стала й можливість замовлення молитв, яка сплачується за допомогою віртуального рахунка, така послуга стала популярною в Америці. Але подібні явища схвалюють не всі служителі церкви. Однією з причин є можливість замовлення молитви за упокій по нехрещеній особі чи по самовбивці, що неприпустимо.

Спірним вважається й питання про те чи наближують такі послуги до церкви. Оскільки, людина часто відвідує храм у важкі для себе часи , вона потребує підтримки та духовного очищення, але чи можна цього досягнути за допомогою Інтернету? Незважаючи на те, що в Україні подібні послуги знаходять свого споживача, все ж, у Західних країнах така практика майже відсутня.

Все ж, частина священнослужителів вбачає в Інтернет-церкві багато позитивних аспектів. Оскільки кількість користувачів мережі постійно збільшується, церква отримує можливість стати підтримкою для більшої кількості людей, наприклад, для різних груп молоді. Інтернет стає зручним для проведення освітньої діяльності, консультації відвідувачів. Крім того, в деяких випадках, подібна церква стає єдиним релігійним джерелом для тих осіб, котрі за станом здоров’не можуть залишити будинок.

Незважаючи на стрімкий розвиток електронних технологій, Інтернет навряд чи зможе замінити духовне спілкування. Отже, по справжньому корисною мережева церква може бути лише для релігійної освіти. 

 

Соціальний захист громадян