Як соціальні мережі впливають на сучасну людину

Як соціальні мережі впливають на сучасну людину

 

Інтернет-мережа вже стала незамінним атрибутом життя майже для кожної людини, особливо це стосується підлітків, котрі часто розпочинають свій день з перегляду повідомлень у соціальних мережах.

Слід відзначити, що подібна залежність від Інтернету зростає з неймовірною швидкістю. До того ж, близько 78 % користувачів довіряють інформації, яка там розміщена, а 80 % компаній світу використовують соціальні мережі під час роботи.

Найбільш популярною мережею залишається Facebook, в якій в місяць нараховується близько 700 млн. активних користувачів. На другому місці LinkedIn, створений з метою ділового спілкування представників різноманітних компаній в усьому світі. Кількість відвідувачів цієї соціальної мережі нараховує близько 100 млн. що місяця. Трохи менше користувачів (98 млн.) у Twitter. Активний розвиток нині отримала мережа ВКонтакте, котра нараховує близько 40 млн. відвідувачів переважно в країнах СНД. Подібні показники можуть свідчити про розвиток епідемії соціальних мереж, котра розпочалась кількома роками раніше й до того ж здійснює негативний вплив не лише на людину, а й на інші сфери життя. Так, статистичні дані, зібрані у Великобританії показали, що англійські компанії щоденно втрачають близько 263 млн. доларів через те, що їх працівники частину робочого часу присвячують спілкуванню в мережі. Тому, адміністрація більшості компаній вдалася до блокування таких сторінок, але ці заходи призвели до того, що працівники почали частіше брати лікарняні. Подібну ситуацію можна спостерігати й в Україні, де 90 % людей користуються різноманітними соціальними мережами.

До того ж, нещодавні дослідження, проведені в країнах Європи, довели, що соціальні мережі сприяють розвитку хвороб імунної та серцево-судинної систем, а також уповільнюють процеси мислення. Крім того, у осіб, залежних від соціальних мереж, часто виникають депресії , які пов’язані з неможливістю скористуватися Інтернетом у будь-який час. Але соціальні мережі, можуть негативно вплинути не лише на здоров’я людини. Так, більшість українців занепокоєні конфіденційністю інформації, яка публікується на сторінках. До того ж, саме тут розміщено велику кількість піратської продукції та вірусів.

Слід відзначити, що більшість користувачів використовують соціальні мережі для спілкування з близькими друзями, з якими вони мають можливість бачитися чи не щодня. Але все ж, чому такій спосіб спілкування не втрачає популярності? В багатьох випадках соціальна мережа стає порятунком для людей, котрі незадоволені власним життям, мають проблеми зі спілкуванням. Тому мережа, стає можливістю знайти нових друзів, підняти самооцінку тощо. 

 

Соціальний захист громадян