Чому в Україні так багато безпритульних дітей

Чому в Україні так багато безпритульних дітей

 

Відповідно до офіційної статистики в Україні нараховується близько 27 тис. безпритульних дітей. Але виявити їх реальну кількість дуже важко. Так, оприлюднено й іншу статистику, за якою ця цифра вища у кілька разів.

Основною причиною такого явища вважається зниження доходів населення. Крім того, підвищення рівня безробіття призводить до того, що батьки втрачають можливість утримувати своїх дітей, котрі, в результаті, опиняються в дитячих будинках та школах-інтернатах. Але в свою чергу, державні заклади неспроможні прийняти таку кількість дітей і в результаті їх значна частина опиняється на вулиці. Крім того, близько 70 % вихованців втікають із навчальних закладів на вулицю.

Я правило, таких дітей поділяють на три категорії: безпритульні діти (близько 33 %), діти-утікачі (близько 62 %), діти-дослідники (близько 5 %).

Цю проблему погіршує й збільшення кількості неповних сімей. Статистика свідчить про те, що в Україні їх близько 2,3 млн., в яких дітей виховує переважно мати, котра зіштовхується з багатьма проблемами, зокрема і працевлаштуванням. Слід відзначити, що малозабезпеченими залишаються ще 118,2 тис. сімей.

Нажаль, державні заходи поки що неспроможні знизити кількість безпритульних дітей, це питання особливо гостро постало в останнє десятиліття. Причиною вважається відсутність належної кількості кваліфікованих кадрів, забезпеченість соціальних служб працівниками лише на 26 % . Стримує вирішення питання й недостатність фінансування, що пов’язано з незацікавленістю держави у цьому питанні. Крім того, значною перепоною стає й недосконала законодавча база.  

 

Соціальний захист громадян