Міф про соціальні мережі

Міф про соціальні мережі

 

Нещодавно, в усіх засобах масової інформації з’явилась теорія німецького психолога Кристофера Мюллера, що рівень активності людини в соціальній мережі може дати уявлення про її психічне здоров’я. На думку науковця низька активність є небезпечним синдромом, та може бути приводом відмови працівнику роботодавцем. Чи така теорія поширюється і на наші терени?

Іншої думки щодо соцмереж роботодавці та фахівці з підбору персоналу. «Спілкування у соціальній мережі займає купу часу у моїх підлеглих та не дає можливості сфокусуватися на виконанні завдань, тому на моїй фірмі вихід у соцмережі заблокований,» - відповідає на запитання підприємець Олександр.

«Щодо активності в соціальних мережах – для мене це не показник. Я сам не люблю в них сидіти та і співробітникам не раджу, ось форуми – інша справа, можна і власні думки висловити і інші почути,» - коментує запитання керівник фірми з підбору персоналу Андрій.

«Якщо представити портрет людини, яка більшість свого часу проводить в Інтернеті коментуючи своє життя, то можна уявити людину у якої багато часу та немає серйозних обов’язків (я маю на увазі роботу, дітей, друзів та інші соціальні функції одночасно), та яка заповнює цю порожнечу начебто «соціальною» поведінкою заводячи віртуальних друзів та ділячись цією порожнечею з іншими,» - резюмує спеціаліст-психолог з підбору персоналу Інна.

До того ж важко займатись справою, коли постійно є спокуса відволіктися від роботи, зазирнути на сторінку-іншу, перемовитися з подругою чи з другом. Отже виходить, що неможливо поєднувати активний профіль користувача та активну життєву позицію, оскільки, як робота, так заняття спортом, приділення уваги родині та друзям не залишають часу на віртуальне життя. Доводиться обирати між реальним життям та віртуальним.

Жодним чином не оскаржуючи теорію науковця, можу припустити, що у наших реаліях вищезазначена теорія не діє. А вимоги роботодавців, які вимагають активні профілі у майбутніх співробітників можна розглядати як втручання в особисте життя, зважаючи на теорію, що всі соціальні мережі – інструмент контролю та збору персональних даних користувачів.
 

Соціальний захист громадян