Обчислюємо страховий стаж для оплати листків непрацездатності по-новому

22.03.11 07:26

Страховий стаж

 

1 січня 2011 року набула чинності нова редакція статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі – Закон № 2240) щодо обчислення страхового стажу працівника для оплати листків непрацездатності.

Права та обов'язки пацієнтів

25.02.11 09:54

Права паціентів

 

На сучасному етапі розвитку правового регулювання сфери охорони здоров'я в Україні питання захисту прав людини при наданні медичної допомоги набуває особливої гостроти та актуальності.

Комплексний аналіз вітчизняної нормативно-правової бази дає можливість викристалізувати права і обов'язки пацієнтів у цій царині.

Что делать, если ваш близкий попал в секту?

18.02.11 08:07

Секта

 

В секту рискует попасть любой человек, оказавшийся в трудной жизненной ситуации. А повальная религиозная безграмотность позволяет сектантам выдергивать цитаты из священных книг и трактовать их по своему усмотрению или придумывать новые «изречения», облегчая с их помощью задачу одурачивания.

Відчиніть – міліція!

08.02.11 18:56

Міліція

 

Юний друже! Так, так – юний, бо ця невеличка брошура написана саме для молоді. Написана як спроба поділитися життєвим досвідом та певними знаннями щодо дуже важливого питання – як зробити своє життя безпечнішим. Ти тримаєш у руках не нудне повчання чи моралістичну проповідь, це серйозна, але відверта розмова, а тому відразу будемо на «ти».

Як визначити розмір майбутньої пенсії

03.02.11 11:39

Розмір пенсії

 

З ухваленням Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (набрав чинності з 1 січня 2004 р.) закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Законові. Так, п.16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Соціальний захист донорів в Україні

13.01.11 13:25

Донор крові

 

Донорство крові та її компонентів в Україні є добровільним актом волевиявлення людини, який полягає у даванні крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення відповідних лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.

Хто має право на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

08.10.10 08:42

Сім’я

 

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям  відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Путівка за рахунок соцстраху

27.09.10 13:52

Путівка

 

Ще з радянських часів сформувалася думка, що для отримання соцстрахівської путівки потрібно мати «зв’язки» або «впливову руку». Наразі більшість громадян України й нині так вважають. Чи дійсно це так?

Одинока матір має право на додаткову відпустку до 10 днів

14.09.10 06:42

Одинока матір

 

Тривалий час не було чіткого визначення поняття одинокої матері. Більшість жінок, виховуючи дитину самостійно, навіть не здогадувались, що підпадають під визначення «одинока матір» та мають право на додаткову відпустку, яка з 1 січня 2010 року складає 10 календарних днів.